Sehnat kuchaře, servírku či pokojskou je v posledních letech pro mnohé podnikatele téměř nadlidský výkon. Paradoxní na celé situaci je fakt, že zájem turistů, kteří využívají krás přírody Krkonoš či Orlických hor, postupně stoupá. Hory se tak stále více plní i mimo tradiční zimní či letní sezonu, nicméně pouze turisty. Lidé se do odlehlejších částí regionu za prací ve službách rozhodně nehrnou.

Hoteliéři a majitelé penzionů v Orlických horách marně již několik let shánějí kuchaře, servírky, pokojské či pomocné síly. V regionu, který se vyznačuje jednou z nejmenších nezaměstnaností v republice, neobstojí živnostníci v odlehlejších částech tváří v tvář s lákadlem pracovních nabídek v kvasinské automobilce či dalších fabrikách průmyslové zóny.

O závažných problémech s nedostatkem kuchařů vědí své i podnikatelé na hřebenech nejvyšších českých hor. I v Krkonoších je pro mnohé z nich shánění stálého zaměstnance beznadějným martyriem. „Je to bezmoc, bezmoc, bezmoc, nic jiného,“ hodnotí problémy se sháněním personálu Jan Molek, který provozuje Hotel Praha v Deštném v Orlických horách.

Stručně vystihuje realitu, se kterou se musí v posledních letech potýkat valná většina podnikatelů v srdci Orlických hor. „Zaměstnance navíc jsme potřebovali vždy. V posledních době ovšem chybí úplně všechny pracovní pozice,“ komentuje současnou situaci Jan Molek s tím, že za problémy nestojí jen mohutný odliv lidí za prací do kvasinské automobilky, ale i celková proměna společenské nálady, která podle jeho slov znamená, že zaměstnavatelé se musí podrobovat spíše zaměstnancům. Mladé zkrátka kuchyň či práce ve službách netáhnou.

S nedostatkem pracovních sil po celou sezónu bojují i v deštenském penzionu Kozí chlívek, kde se sice tíživou situací daří zažehnat brigádníky, ale o trvalý pracovní poměr má zájem málokdo. „Máme nedostatek kuchařů, číšníků a pomocných sil,“ uvedla majitelka Šárka Hejduková s dodatkem, že se nedaří sehnat ani „mladou krev“ přímo ve školách. Valná většina čerstvě vyučených kuchařů totiž směřuje zcela mimo svůj obor.

O tom, že učni o klasické obory nemají v podhůří Orlických hor vůbec zájem, svědčí i zkušenost Davida Strnada, který má v rychnovské průmyslovce pod svými křídly obor kominictví. „Spousta mladých jde automaticky do automobilky, i když je to truhlář,“ uvádí David Strnad, který zároveň působí i v rodinném penzionu Chalupa U Supa v Deštném. Přestože valnou většinu práce zvládnou zastat sami majitelé, dlouhodobě se jim nedaří najít například na trvalejší zaměstnaneckou pozici pokojskou.

S nedostatkem pracovníků se potýkají i v Olešnici v Orlických horách. „Dostatek pracovníků nemáme, prostě a jednoduše nemáme skoro nikoho,“ svěřila se za olešnický Lovecký zámeček Marcela Štočková s tím, že situace ve službách a pohostinství je zoufalá napříč rychnovským okresem.