„Letos odstartoval v pořadí sedmý ročník pod záštitou Okresního sdružení hasičů v Semilech. Mladí hasiči absolvují celkem šest soutěží, tou poslední bude klání v Bozkově," připomněl Pavel Štěpánek, vedoucí odborné rady mládeže při OSH.

Kolektivy pokaždé bojují, tak jako na čtvrté soutěži v pořadí, v klasickém požárním útoku a štafetě podle mezinárodních pravidel CTIF.

Náročná je zejména štafeta, která kromě přesně provedených dílčích úkolů, například vázání uzlů nebo překonávání překážky, rozhazování hadice vyžaduje, aby disciplína proběhla bez mluvení.

Nejlépe připraveným kolektivem byli mladí hasiči z SDH Brada Rybníček ze sousedního okresu Jičín a oddíl Bozkova. Oba aktéři dosáhli na nejvyšší zlatou pozici. Pochválit je třeba také další. V mladší kategorii se na druhém místě umístily děti z SDH Jablonec nad Jizerou a bronzové medaile převzali závodníci SDH Mašov. Ve starší kategorii druhé místo patří SDH Brada Rybníček „B" a třetí místo uhájili mladí hasiči ze Semil 1 oddíl A. „Pro vítěze a kolektivy do pátého místa jsme připravili poháry, medaile, pro všechny pak diplomy a upomínkové předměty. Těší nás, že o tuto soutěž je velký zájem. Vloni se zúčastnilo seriálu 49 družstev, nejlepšími byli vyhlášeni soutěžící z Brady Rybníčku, kteří startovali na mistrovství republiky. Mladší kategorii vyhráli mladí hasiči z Jablonce nad Jizerou," dodal Jaroslav Bachtík zástupce OSH v Semilech.

Věra Nutilová