Službu na kontrolních stanovištích policistům v sobotu znepříjemnil vytrvalý déšť. Kontrovali zpravidla místní obyvatele. Provoz na silnicích vedoucích do horských středisek byl minimální.

Za sobotu 13. března policisté zamezili vjezdu či výjezdu přes hranice okresů v Královéhradeckém kraji 61 vozidlům. V rámci všech kontrol i ostatních aktuálně platných opatření policisté zkontrolovali 4272 osob či objektů, při nichž zjistili celkem 218 porušení krizových usnesení vlády a opatření ministerstva zdravotnictví, 133 porušení vyřešili příkazním řízením na místě a 25 případů předali k dořešení věcně příslušnému správnímu orgánu.

Policejní vůz - ilustrační foto.
Uživatel pervitinu kradl auta i alkohol. Obnažoval se na policejní stanici

V průběhu prvního víkendového dne byl provoz na silnicích směřujících do horských středisek v Královéhradeckém kraji minimální. "Posíleny nadále zůstávají hlídky na příjezdech do horských oblastí. Policisté se nadále zaměřují i na zamezení cestování mezi okresy, které je s aktuálně platnými opatřeními v rozporu a také na intenzivní kontrolní činnost v oblasti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu v rámci celého kraje," uvedla policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.