O pár dní později přišel na obvodní oddělení do Trutnova ručně psaný dopis, v němž pisatelka dodatečně děkuje policistovi, který odhalil, že je obětí podvodu a peníze jí pomohl „uchránit“.

„Vážení, chtěla bych moc poděkovat ......, že mi nezištně pomohl v pro mě vypjaté situaci…. Projevil velké pochopení a dokázal mi pomoci v situaci, kdy jsem nebyla schopná se sama ubránit nátlaku podvodníků. Měla jsem veliké štěstí, že se objevil a zabránil největší hlouposti, kterou jsem málem udělala…,“ uvádí mj. v dopise žena.

Bitcoinmat. Ilustrační snímek.
Policista na nákupech zachránil ženě 300 tisíc. Už je vkládala do bitcoinmatu

Počin nenechal bez odezvy ani plk. Mgr. Petr Sehnoutka, ředitel Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, který osobně policistovi poděkoval. „Vážím si toho, že i v době svého osobního volna jste díky všímavosti neváhal a ženě jste pomohl uchránit její úspory, o které by, nebýt Vašeho zásahu, přišla. Děkovný dopis, který žena na Váš kmenový útvar poslala, je toho nejcennějším důkazem. Jsem hrdý na to, že v našem kraji takoví policisté, jako jste vy,“ uvedl Sehnoutka.