V prvním případě připomínali motoristům důležitost poutání a to hned ze dvou důvodů. Tím prvním je samozřejmě bezpečnost. Správné vedení pásu přes klíční, hrudní a pánevní kost a jeho dotažení ve spojení se správně nastavenou opěrkou hlavy jsou zásadní faktory pro správné plnění jeho funkce. Druhým je pak postih, který je v rozsahu 1500 až 2000,-Kč a 4 bodů, což platí také v případě nepoužití autosedačky pro dítě nižší 150 cm nebo lehčí 36 kg.

Druhý zmíněný preventiní projekt, „Řídím, piju nealko pivo“, do kterého se každoročně policisté zapojují, má za cíl především zvýšení bezpečnosti na našich silnicích a také snížení nehodovosti zapříčiněné osobami pod vlivem alkoholu. Pokud narazíte na takto zaměřenou silniční kontrolu, po negativním testu na alkohol, obdržíte preventivní letáček, jednorázový alko test a především nealko pivo, které určitě přijde k chuti.

Za podpory Českého svazu pivovarů a sladoven a BESIPu pomáhá policie myslet na pitný režim a nealko pivo může být alternativou vzhledem k bezpečnosti i dodržování zákona a motivací pro řidiče k zodpovědnému pití piva.