"ODS je ve městě dlouhodobě silná a díky tomu, že se město neustále rozvíjí, ať už jde o infrastrukturu nebo vlastní život ve městě ve smyslu jeho rozvoje v oblastech kultury, sportu, společenských akcí a podobně, tak z toho do velké míry těží subjekty zastoupené na radnici. Jednoduše řečeno: občané nepocítili potřebu mobilizovat síly k dosažení alternace u moci," hodnotil výsledky komunálních voleb v místě svého rodiště.

Propadák ČSSD, která bude překvapivě chybět v trutnovském zastupitelstvu, když poprvé od roku 1990 nezískala ani jediný mandát, podle něj souvisí s celorepublikovým obrazem strany.

"U každé strany, která působí i na celonárodní úrovni, se do jejích výsledků kromě lokálních aktivit promítá i celková pozice strany na politické scéně. Trutnovská ČSSD byla v tomto ohledu v dvojí nevýhodě: jednak jako opoziční strana na lokální úrovni nemohla těžit z obhajoby "stavu města", a za druhé zároveň doplatila na celkové oslabení strany jako takové, což začalo loňskými sněmovními volbami a je vidět i nyní na výsledcích komunálních voleb z jiných částí republiky," komentoval situaci Petr Just.