Zahájení zimní sezony umožnil první sníh, který napadl v minulých dnech, v kombinaci s mrazivým počasím. To umožnilo vlekařům zasněžovat. V sobotu 26. a v neděli 27. listopadu bude otevřená sjezdovka Anděl na vrcholu Černé hory v délce 300 metrů. "Na sjezdovce bude připraveno 50 centimetrů sněhu. Ke sjezdovce lyžaře vyveze z Janských Lázní kabinková lanovka a po lyžování je znovu sveze k parkovišti. Lyžovat se bude oba dny od 9 do 16 hodin. Na vrcholu Černé hory bude po celou dobu otevřený FordBar," informovala mluvčí SkiResortu Černá hora - Pec Zina Plchová.

Zasněžování sjezdovky v Areálu Mladé Buky v sobotu 19. listopadu 2022.
Skiareály v Krkonoších začaly zasněžovat, trendem jsou plovoucí ceny skipasů

"V dolní stanici kabinkové lanovky v Janských Lázních bude na víkend otevřená půjčovna a servis SkiResort Live, který poskytne slevu 50 procent na sjezdové vybavení a servis. Zvýhodněné skipasy na první lyžování vyjdou nejvýhodněji při nákupu online na skiresort.cz. Lyžaři je ale mohou získat i přímo na místě, a to buď ve výdejním automatu sKiosku přímo u dolní stanice lanovky, nebo na pokladně," dodala Plchová.

Jaká bude letos zima? Loni začínala lyžařská sezona na Černé hoře 3. prosince.
Černá hora - Pec: Skipasy zdražujeme o 10 procent, omezíme jen večerní lyžování

SkiResort Černá hora - Pec investoval před nadcházející zimou víc než 70 milionů korun do nákupu pěti výkonnějších a úspornějších roleb na úpravu sjezdových tratí, které navíc využívají technologii SnowSAT. Technologie umožňuje efektivně pracovat se sněhovou pokrývkou, kdy dokáže s přesností na 3 centimetry určit výšku sněhu v konkrétním místě. V praxi to znamená, že pokud napadne dostatek přírodního sněhu, bude možné optimalizovat výrobu technického sněhu a tím výrazně snížit náklady.

Návštěvníci hor využili o prodlouženém víkendu kabinkovou lanovku z Janských Lázní na Černou horu. V provozu bude opět 12. listopadu.
O prodlouženém víkendu plno, teď odstávka. Lanovky si dají pauzu před zimou

"Ve SkiResortu jsme před nadcházející zimou také rozšířili síť výdejních automatů, takzvaných sKiosků, kde lze vyzvednout online koupené skipasy a zjednodušili jsme nákupní cestu skipasů. I letos platí, že kdo nakoupí skipasy s předstihem a online, může využít slevu až 30 procent. V areálech Černý Důl a Velká Úpa od loňska nedošlo ke zdražení skipasů. U celoresortových lístků je meziroční zdražení na kamenné pokladně zhruba osmiprocentní. Při včasném nákupu online zákazník toto zdražení nemusí ani pocítit," uvedla Zina Plchová.

Mezi další novinky patří zastřešení 120 metrů dlouhého pojízdného koberce v dětském Live parku Javor v Peci pod Sněžkou. Děti tam budou lépe chráněné proti větru a sněhu a zajistí se bezpečnější provoz přepravního zařízení.

Po roce a půl skončila výměna tří takzvaných polských mostů v Temném Dole ve východních Krkonoších.
Nové mosty jsou hotové, silnice do Pece pod Sněžkou a Malé Úpy je průjezdná