Do přírodního areálu na Bojišti se sjely tisíce lidí. Jako každý rok je přilákala unikátní atmosféra a zaměření na extrémní hudební žánry, především grindcore, death metal, punk a hardcore. Nejtvrdší a nejdivočejší muziku v tom nejsyrovějším podání pumpovalo do publika rekordních 84 kapel z celého světa.

K hlasité a rychlé hudbě na Obscenu patří tradiční skákání z pódia. Výjimečná možnost zaskotačit si pár vteřin ve vyhrazeném prostoru, jen pár centimetrů před muzikanty, pak se položit na les rukou a nechat se jimi unášet.

Typické pro festival jsou i bláznivé masky a převleky. Oblékají se do nich muzikanti i fanoušci. Vedle drsného rockera tak klidně pobíhá na pódiu člověk převlečený za banán nebo jednorožce. Nikdo nikoho neodsuzuje, ať má na sobě cokoliv.

K obvyklému programu patří také olympiáda šílených soutěží. Tradicí zůstává bezmasé stravování. A rovněž snaha pomáhat druhým. Letos lidé přispívali nemocné malé Viktorce na nový elektrický vozík.

Mohlo by vás také zajímat: Festival bez masa. Místo klobás jí metalisté vegan burgery a buchtičky s krémem

Na festivalu Obscene Extreme se masa nenajíte, k dostání jsou pouze vegetariánské a veganské pokrmy. | Video: Deník/Jan Braun