Letošní metalový festival měl na Bojišti punc výjimečnosti. Slavil čtvrtstoletí. Publiku proto naservíroval víc kapel, než je obvyklé - 84. Mezi nimi také například skupinu Rompeprop. Legendární holandské trio se právě kvůli 25. výročí trutnovského festivalu dalo znovu dohromady. A připravilo skvělou show.

Když hrálo a zpívalo, publikum střídavě tančilo a skotačilo. Na pódiu, i pod ním. V pověstném kotli nadšení fanoušci pobíhali v kruhu. Stíhali u toho zachytávat i ty, kteří vylezli na pódium, aby z něj skočili do davu a nechali se unášet na rukách.

Gutalax na Obscene Extreme Festivalu 2024 v Trutnově. | Video: Jan Bartoš

Pekelná atmosféra ale byla i při koncertech dalších headlinerů. Například známé italské čtveřice Cripple Bastards, proslulé britské partičky Napalm Death nebo při premiérovém vystoupení kalifornského kvarteta Autopsy. Pořádně to i s fanoušky na pódiu rozbalila také čtyřčlenná česká formace Gutalax.

Právě v Trutnově kdysi při jejím prvním vystoupení na festivalu extrémní muziky začal její raketový vzestup. Velkou show doplnila poděkováním a gratulačním songem Happy Birthday. Pořadatel festival Miloslav Urbanec přezdívaný Čurby totiž letos slaví padesátiny. Právě na pódiu také převzal dort a přijal narozeninové blahopřání.

Fotogalerie: Svatba na trutnovském Obscene Extreme Festivalu 2024

V pekelné atmosféře se uskutečnily i další výjimečné momenty. Například svatba, a to přímo na festivalovém pódiu. Dva fanoušci se totiž rozhodli říct si své ano právě v areálu legendárního Bojiště. Před tisícovkami lidí je ve čtvrtek odpoledne oddal trutnovský místostarosta Tomáš Eichler.

Mohlo by vás také zajímat: Festival bez masa. Místo klobás jí metalisté vegan burgery a buchtičky s krémem

Na festivalu Obscene Extreme se masa nenajíte, k dostání jsou pouze vegetariánské a veganské pokrmy. | Video: Deník/Jan Braun