Na náročnou trať v Krkonoších vyrazilo 11 posádek, které po dojezdu etap bivakují v přírodě na sněhu na Hrnčířských boudách nad Černým Dolem. Ledová jízda má tři etapy, každá měří zhruba 38 kilometrů. Vyvrcholí pondělním finišem v Dolním Dvoře. Tým tvoří osm až deset psů, musher a běžkař, kterého táhnou na laně.

První etapu, která odstartovala v sobotu večer pod sjezdovkou Javor v Peci pod Sněžkou, vyhráli musher Aleš Schejbal z Pece pod Sněžkou s běžkařem Leošem Mastníkem z Jablonce nad Nisou. Závodu se účastní i dva rakouští musheři. Jeden z nich, Robert Reitinger, figuruje na průběžném třetím místě.

Zdroj: Jan Bartoš

"První etapa přinesla velký boj. Aleš Schejbal, který v loňském ročníku skončil druhý, vyhrál první etapu před obhájcem prvenství Jiřím Vondrákem o pouhých osm sekund. V dalším průběhu se dá očekávat velký a dramatický souboj. Oba jsou členy musherského Sportovního klubu Krakonoš, který Ledovou jízdu pořádá," uvedl ředitel závodu Aleš Pícl.

Musher Jiří Vondrák při únorovém etapovém závodě psích spřežení v Krkonoších Ledová jízda, který vyhrál podeváté.
Úspěšný musher z Rudníku chová novou generaci psů, myslí na polární kruh

Ledová jízda, která se s menšími přestávkami pořádá od roku 1986 na počest prvního českého polárníka Václava Vojtěcha, je výjimečný závod, v němž tvoří posádku musher s psím spřežením a běžkař, tažený na laně. Týmy si vezou veškeré vybavení na třídenní závod s sebou a mezi etapami přespávají ve stanu ve volné přírodě. "Je to expediční závod, protože účastníci si vezou veškeré vybavení s sebou na trati a přespávají na sněhu," dodal Pícl.

Vítěz 28. ročníku Ledové jízdy Jiří Vondrák z Rudníku.
Musheři závodili tři dny v Krkonoších, Ledovou jízdu vyhrál Jiří Vondrák