Groteska však možná nekončí.

Hlavatý v úterý připustil, že zvažuje opětovnou kandidaturu do senátu. O senátní mandát totiž zvolením do Poslanecké sněmovny přišel, chtěl v něm přitom pokračovat a ač se to může zdát veřejnost sebedivnější, o post poslance prý reálně neusiloval.

"Opětovná kandidatura se mi honí hlavou. I když je mi jasné, že to vypadá absurdně," řekl Deníku Jiří Hlavatý. "Přijde mi jen škoda, že se nemohu rozhodnout. Vím, že to lidé s kroužkováním mysleli dobře, ale já se chci prát hlavně za náš region. Za Trutnovsko, které je mi blízké. A to jako poslanec nebude už tak snadné. Tam budu jeden z mnoha," sdělil Jiří Hlavatý. "Jde i o Jutu. Funkce poslance je časově náročnější a nechci šidit firmu, ani veřejnou funkci," dodal.

Ze svého zvolení je stále vyloženě překvapený. Protřelý majitel největší textilní firmy v republice chtěl dokončit senátorský mandát a poslanecký přenechat náhradníkovi. To ale ústavní soud zatrhl.

Ve středu prý bude mluvit s Jaroslavem Faltýnkem, který vede poslanecký klub hnutí ANO. Svůj nápad na opětovnou senátní kandidaturu by s ním rád probral.

"Byly by to zbytečné volební náklady. To je mi jasné," řekl Jiří Hlavatý. "Proto mé rozhodnutí musím ještě konzultovat s vedením poslaneckého klubu. Chytřejší budu ve středu odpoledne," dodal.

Zájem o post senátora mezitím projevil také starosta Vrchlabí Jan Sobotka. Toho do voleb vyšlou Starostové a nezávislí. Jeho podporu současně zvažuje také TOP 09.