Bude to poslední úplná uzavírka spojená s opravou lávky. První polovina ocelové konstrukce je na místě už od 5. prosince. Její barva nakonec není bílá, jak radnice původně plánovala, ale prachově šedá.

Trutnov vybuduje nový kruhový objezd na křižovatce u hotelu Patria.
Trutnov bude mít nový kruhový objezd do konce května, zaplatí ho město

Objízdná trasa povede ulicemi Československé armády a Úpské nábřeží. Po umístění konstrukce se budou montovat trapézové plechy s výztuží, poté se vybetonuje mostovka. Usazení střechy a skleněných výplní se bude provádět za provozu.

Mapa březnové uzavírky v ulici Na Struze v Trutnově.Mapa březnové uzavírky v ulici Na Struze v Trutnově.Zdroj: Město Trutnov

V době úplné uzavírky město opět vytvoří provizorní přechod pro chodce pro bezpečné přejití z ulice Pod Sadem do ulice K Příkopu a naopak.

Bývalý areál Texlenu Trutnov v Horské ulici neskončil kompletní demolicí. Trutnovská společnost Autostyl ho zachránila díky rozsáhlé rekonstrukci.
Areál bývalého Texlenu v Trutnově vstal po sedmnácti letech z mrtvých

„Termín uzavírky byl zvolen z důvodu konání jarních prázdnin, kdy žáci a studenti nejezdí do škol, aby byla doprava v Trutnově co nejméně zatížena,“ vysvětlila mluvčí trutnovské radnice Michaela Dědková.

Ještě během jara, zhruba na přelomu dubna a května, začne lávka dlouhá 46 metrů sloužit lidem. Rekonstrukce vyšla na 29 milionů Kč, z nichž 24 milionů Kč pokryje dotace ze Státního fondu dopravní infrastruktury.

První polovinu ocelové konstrukce nové lávky nad silnicí první třídy Na Struze v Trutnově usadil 5. prosince 2023 jeřáb. Konstrukce měřila 24 metrů, vážila 17 tun. Vyrobila ji firma Aerolux zabývající se výrobou mostních konstrukcí a protihlukových stěn, které mimo jiné dodávala na dálnici D11 mezi Jaroměří a Hradcem Králové. Nová lávka je vyrobená z oceli, má antikorozní nátěr a povrchovou barvu.

První část nové konstrukce lávky ulici Na Struze v Trutnově byla instalována v úterý 5. prosince. Měří 24 metrů a váží 17 tun.
VIDEO: Polovina lávky Na Struze je usazená. Váží 17 tun, další část bude na jaře

Práce na výměně skleněné lávky začaly 1. srpna. Výměnu si vyžádal špatný technický stav. „Lávka se stala významným prvkem pěší a cyklo dopravy v Trutnově. Bohužel zcela dosloužila a už několik let jsme fungovali v nouzovém režimu,“ uvedl starosta Trutnova Michal Rosa.