V klidu jsou i zaměstnanci dvorské Juty. „Žádné natírání trávy na zeleno, stavění Potěmkinových vesnic či generální úklid se nechystá," uvedla jedna ze zaměstnankyň Juty, která však nechtěla sdělit své jméno.

Podle ní se jen zaměstnanci bavili o tom, který provoz prezident Zeman navštíví. „Nikdo ho nechtěl ve svém provozu. Většina tak byla ráda, že si pro vizitu vybral patnáctku," dodala žena s tím, že patnáctkou je myšlen Závod 15. Zajímavostí celé návštěvy pak je, že do tohoto závodu bude zájemce z řad zaměstnanců svážet z ostatních provozů speciálně vypravený autobus. „Na patnátce bude celý návštěvní den probíhat úplně jinak než běžný pracovní den, omezí se výroba, nepojede expedice. Co kdyby v nějakém kamionu čekalo ´nějaké nemilé překvapení?´ A v místnosti, kterou mu vyhranili jako zázemí, odpojili požární hlásič, aby se nespustil poplach, až si zapálí," dodala pracovnice.

Po Jutě se prezident republiky vydá na oběd do dvorského penzionu Za vodou.

Jídelníček je však obestřen tajemstvím a takřka to vypadá, že je to v současnosti nejstřeženějším státním tajemstvím. O chodech mlčí jak vedení podniku, tak i královéhradecké hejtmanství.

„O menu se stará krajský úřad, který návštěvu hlavy státu zajišťuje," řekl Deníku Tomáš Bořek, který vysokou státní návštěvu bere jako zviditelnění restaurace, ale hlavně myslí pragmaticky. „Co si budeme povídat, v každém případě jde hlavně o obchod," dodal Tomáš Bořek, který však ještě neví, zda zarputilému kuřákovi Miloši Zemanovi dovolí v jeho nekuřácké restauraci „cigárko". Ovšem po jakém jídle by si Miloš Zeman mohl cigaretu dát, to se neví. „Menu vám bohužel sdělit nemůžeme. Pouze můžeme říct, že se jedná o čtyři chody, které se budou skládat z klasické české kuchyně. Jídlo je pak vybráno přímo z jídelního lístku restaurace. Víc bohužel říct nemohu," řekla vedoucí kanceláře hejtmana Zuzana Matějovská.

Facebook mlčí 
a karty nefrčí

Po obědě čeká prezidenta republiky setkání s lidmi ve dvorském Hankově domu. A hlava státu si může oddychnout. Žádné protestní akce se proti ní zatím nechystají. Na facebooku Dvoráci v těchto dnech provozují bazary či diskutují změnu názvu hospody U Prďoly. Poslední záznam na celostátním profilu Červená karta pro Zemana ukazuje na aktivitu z patnáctého ledna. A Trutnovska se netýkala.

Zvýšený zájem o sortiment nezaznamenali ani dvorští papírníci. Lidé o barevné papíry, tedy hlavně o červené, nemají zájem. „Zvýšený počet nákupu barevných archů jsme nezaznamenali," řekla deníku prodavačka královédvorského papírnictví Pavlik CZ.