Dosud „dvorské“ radary měřily rychlost na pěti místech. Nyní bude měřených úseků šest. Pět bude obousměrných. Například v Kocbeřích a Choustníkově Hradišti, kde se na frekventovaném hlavním tahu z Trutnova na Jaroměř hodně osvědčily. Nebo ve Vlčkovicích, kde se až dosud měřilo jen v jednom směru. A také ve Zdobíně a Nemojově, kde dosud radary nebyly vůbec.

Jednosměrně se bude měřit v Lipnici a ve dvorské ulici Vorlešská, kam se stěhuje radar z Tyršovy ulice. „Vybrané úseky byly vytipovány ve spolupráci s příslušnými obcemi, které spadají do správního obvodu Dvůr Králové nad Labem. S umístěním kamerových systému souhlasila dopravní policie, která vybrané úseky schválila,“ oznámila mluvčí radnice.

Od radarů si obce slibují zlepšení bezpečnosti na rizikových místech silnic I. a II. třídy. A statistiky jim dávají za pravdu. K rapidnímu zklidnění dopravy došlo nejen na silnici I/37 v Choustníkově Hradišti a v Kocbeřích, ale i na dalších měřených místech. „Důkazem je pokles počtu zaznamenaných přestupků za dobu provozu měřičů. Zatímco v počátcích měření v roce 2014 bylo zaznamenáno až 6 tisíc přestupků měsíčně, nyní se jedná okolo 1500 přestupků měsíčně,“ uvedla Kameníková.

Radary pronajaté od soukromé firmy bude stejně jako dosud obsluhovat královédvorská městská policie. „Nová smlouva je uzavřena na šest let. Společnost, která byla vybrána na základě veřejné zakázky, má na přípravu a instalaci vlastního měření maximálně půl roku, některé úseky jsou již v provozu,“ dodala mluvčí radnice Miroslava Kameníková.

Pokuty skončí v kase Dvora Králové nad Labem.

Jasmína trénuje. Snímek je z přepravní bedny, ve které ji budou chovatelé převážet do Rwandy.
Zoo zahájí největší přesun nosorožců