„Největší část vybraných peněz samozřejmě obdrží pozůstalí po obětech požáru. Za každého z jedenácti zemřelých bude nejbližšímu pozůstalému vyplaceno dvě stě tisíc korun. Pokud je pozůstalých více, částka se mezi ně rozdělí. Správní rada veřejné sbírky dále navrhla, aby byli odškodnění zranění, kteří museli být hospitalizováni. Jednalo se o čtyři osoby, každá z nich obdrží sto tisíc korun,“ vyčíslil hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák s tím, že mezi příjemci bude také město Bohumín, které zbylých 597 483 korun pravděpodobně rozdělí mezi obyvatele panelového domu, ve kterém se neštěstí stalo.

Zástupci města Bohumín byli členy správní rady sbírky spolu se zástupci hasičského sboru a Moravskoslezského kraje. Správní rada sbírky navrhla způsob rozdělení financí určených pro Bohumín, ten ještě bude schvalovat bohumínské zastupitelstvo. Obyvatelé bytů panelového domu budou odškodněni ve třech úrovních, a to podle míry poškození majetku.

„Ještě jednou děkuji všem dárcům, kteří do sbírky přispěli. Materiální pomoc sice čas nevrátí, ale je hmatatelným důkazem lidské sounáležitosti. Doufám, že se podobná tragédie už nestane,“ řekl hejtman kraje Ivo Vondrák a doplnil, že sbírka musí být vypořádána do 30. prosince tohoto roku.

Dárci mohou také zpětně zažádat o potvrzení pro účely snížení daňového základu na adrese ivana.vymetalova@msk.cz nebo miroslava.novakova@msk.cz.