Prodloužené velikonoční volno si mohou školáci s rodiči užívat ještě na horských kopcích.

Zima se nechce rozloučit, a tak obvyklým jarním radovánkám stále diktuje sníh, led a ne příliš vybíravé studené počasí.

Víkendová předpověď meteorologů však například na horách slibuje podmínky, které vítají milovníci zimních sportů. Například skiareál v Herlíkovicích nabízí stále kvalitní lyžování na 7 km sjezdovek se 70 cm sněhu. Aprílové lyžování v pondělí se v areálu již odehraje jen na sjezdové trati Severní, která je náročností modročervená.

Špindlerův Mlýn očekává příliv návštěvníků zvláště vzhledem k pořádání řady akcí. Nejde jen o velikonoční aktivity. Například Burton spring session bývá vždy vyvrcholením sezony. „Zatím jsou hotely a penziony zaplněné z padesáti procent, ale může to aktuálně ještě narůst. Nocleh se snídaní v penzionu s vlastním sociálním zařízením přijde nyní zhruba na pět set korun, v hotelích se ceny pohybují od 700 do 1500 korun," uvedl Tomáš Blaha ze špindlerovského infocentra v bývalém hotelu Centrál. Řada studentů a dalších mladých příznivců lyžování, kteří netouží po komfortu, vezme v těchto dnech zavděk i takzvanými hostely, kde je sociální zařízení na chodbě.

Velikonoční lyžování si mohou lidé užít i na sjezdovkách Skiresortu Černá hora – Pec, a to stejně jako jinde za ceny vedlejší sezony.
Také západní Krkonoše na tom jsou s podmínkami stále dobře. „Všechny sjezdovky máme upravené. Provoz bude každodenní až do odvolání," uvedl náčelník lanovky v Harrachově Milan Goč. Středisko je pověstné tím, že tam se lyžuje v Libereckém kraji nejdéle, obvykle až do konce dubna. O prodlouženém víkendu se bude jezdit v Rokytnici nad Jizerou nebo na Benecku. „Sněhu je jako v lednu nebo únoru, podmínky jsou bezvadné," uvedl pro ČTK starosta Benecka Jindřich Mejsnar. Zájem lidí o lyžování ale podle něj klesá. O definitivním ukončení sezony tam nerozhodli. Obdobně jsou na tom Vítkovice.

Upravené jsou v Krkonoších také běžecké tratě. Pozor jen v terénu na třetí stupeň lavinového nebezpečí.