I proto je prodejna vyzývala, aby si vzali pro čekání do fronty občerstvení, a měla prodlouženou otevírací dobu až do večera.

"Tentokrát nás opět ti nahoře překvapili ze zálohy. Proto jsme nechali mimořádně otevřeno v sobotu z původní otevírací doby 9 - 12 až do 18 hodin, a opět bylo komu prodávat. Během soboty přišlo zhruba padesát zákazníků," uvedla majitelka obchodu Bezva botky Karolína Sobotková.

"Už je to opravdu tristní, opět nás zavřít na sezonu s Blatného odůvodněním, že si myslí, že už si přeci mohli lidi nakoupit. Ale dodavatelé dětských bot posílají zboží až na začátku března. Takže klasika. Myslet znamená…vědět," poznamenala.

Lidé jsou odkázáni na nakupování přes e-shop. "A to je u dětské obuvi složité," dodala.

V Trutnově jsou od pondělí 1. března uzavřené mateřské školy a školy. V provozu zůstávají pouze pracoviště MŠ v ulici Komenského pro děti ve věku 2-6 let zdravotníků a pracovníků integrovaného záchranného systému a v sociálních službách, a ZŠ R. Frimla a Komenského. Ty zajistí péči pro děti ve věku 6 - 10 let. Městské jesle Trutnov jsou od pondělí uzavřeny. Kompletně uzavřena budou všechna dětská hřiště. Nadále trvá v Trutnově uzavření sportovišť, například skatepark, a altánů v městském lesoparku. Uzavřen bude také venkovní areál Střediska volného času Trutnov.