Letní období je časem, v němž chce většina měst stihnout vše potřebné postavit, přestavět, opravit. Nahrává tomu nejen počasí, ale i skutečnost, že se města během dovolených v některých lokalitách přece jen vylidní.

Do oprav komunikací, parkovišť a dalších míst se pouští letos i Trutnov. Obyvatelé si již několik dní zvykají na to, že u obchodní akademie přes Úpu nepřejdou. Začala tam totiž rozsáhlá oprava frekventované lávky. Chodci přes ni míří například k vlakovému nádraží či do obydlené čtvrti Humlův kopec.

Jiná cesta

Nyní musí volit jinou cestu. Vybraná společnost MPS Mostní a pozemní stavby Čepí vymění stávající ocelovou konstrukci, která už byla v dezolátním stavu, za novou. Náklady na obnovu lávky činí 5,5 miliónu korun. „Po dobu stavebního ruchu musí chodci, směřující z České čtvrti do centra nebo z centra přes ulici Novodvorská, využít náhradní trasy přes most v ulici Nádražní nebo u kina. Přechody pro chodce v křižovatce ulic Úpské nábřeží a Novodvorská budou zachovány," informovala mluvčí trutnovské radnice Veronika Svobodová.

Upozornila také, že vzhledem k rozměrům stávající a nové mostní konstrukce dojde v průběhu demontáže i při skládání a osazování nové lávky k omezení pohybu osob a cyklistů na promenádě, právě v úseku před akademií.

„Rád bych občany požádal o pochopení a věřím, že nová lávka bude od podzimu opět hojně využívaná," podotkl trutnovský starosta Ivan Adamec.