Prezidenta republiky město naposledy hostilo před jedenácti lety, v březnu 2005 přijel Václav Klaus. Na dnešní den, respektive dopoledne, si cestu do Vrchlabí naplánoval Miloš Zeman.

Noc strávil v Mladých Bukách, v Grund Resortu měl na programu večeři s osobnostmi a podnikateli Královéhradeckého kraje. „U nás je prvním bodem setkání s představiteli města i okolních obcí. Pozvánku dostalo zhruba 40 lidí, přijede jich jedenáct," sdělil starosta Vrchlabí Jan Sobotka.

Ani zde si Miloš Zeman nenechá ujít setkání s občany, které na náměstí T. G. Masaryka začne v 11 hodin. „Potrvá zhruba půl hodiny, vše už je zařízené. Návštěvu organizuje kraj, zařizování ale nechal na nás. Zejména s ochrankou to nebylo úplně jednoduché," podotkl starosta. „Byli jsme ve spojení s krajem a kanceláří prezidenta docela intenzivně. Přijeli se podívat, řešil se program, ale především bezpečnost," doplnil místostarosta Michal Vávra.

Tradicí prezidentských návštěv jsou dary pro hlavu státu. „Od nás dostane knihu s fotografiemi Krkonoš a koš s regionálními produkty," potvrdil starosta Jan Sobotka.

Dnešní program Miloše Zemana při návštěvě regionu:

10.25 příjezd z Mladých Buků, setkání s představiteli města a okolních obcí ve Vrchlabí

11.00 setkání s občany na náměstí T. G. Masaryka. Podpis do pamětní knihy, předání daru města prezidentovi republiky. Odjezd do Kostelce nad Orlicí.