„Bude to třetí prezidentská návštěva v historii města, po T. G. Masarykovi a Václavu Klausovi. Všichni, kteří se s prezidentem chtějí setkat u společné diskuze, jsou zváni," připomněla starostka Semil Lena Mlejnková zítřejší veřejnou besedu. Ta v Kulturním centru Golf začne od 16 hodin.

Příjezd prezidentského páru do kraje je plánovaný na dnešní 10.30 hodinu, kdy by měl dorazit k libereckému krajskému úřadu. První den vyplní nejen setkání s vedením i studenty Technické univerzity, ale i výjezd lanovkou na Ještěd.

Druhý den zahájí Miloš Zeman návštěvou Tanvaldu, v poledne už ale bude v Harrachově a hodinu má vyhrazenou na prohlídku Sklárny a Minipivovaru Novosad & syn, kde se setká s vedením firmy i zaměstnanci.

„Omlouváme se návštěvníkům, ale ve čtvrtek bude areál sklárny částečně uzavřen. Konkrétně hutní hala, pivovarská restaurace, muzeum a malá prodejna skla. V provozu bez přerušení bude velká prodejna, provoz hotelu, recepce a pivních lázní. Pivovarskou restauraci otevřeme v 16 hodin, zbývající provozy v pátek," informoval jednatel firmy Petr Novosad. Z Harrachova prezident za doprovodu hejtmana Martina Půty zamíří do Semil, kde ho budou před městským úřadem čekat kolem půl čtvrté.

Prezident Miloš Zeman navštíví Semilsko

Zítra Harrachov a Semily, v pátek Lomnice a Jilemnice. Takový je program prezidenta na Semilsku.

„Miloš Zeman se setká s vedením, zastupiteli a ostatními představiteli města, v programu je i podpis do pamětní knihy, dekorování praporu města pamětní stuhou a předání daru," připomněla semilská starostka Lena Mlejnková.

Poslední den prezidentské návštěvy začne v Lomnici nad Popelkou, kam hlava státu dorazí v 10.25 hodin. Setká se s vedením města, občany a na poslední cestu se vydá směr Jilemnice, kde na úvod zavítá k největšímu zaměstnavateli v regionu, do společnosti Devro, vyrábějící obaly na masné výrobky.

Závěrečná tisková konference Miloše Zemana a hejtmana Libereckého kraje Martina Půty je v plánu od 15.30 hodin v Erbovním sále.

Na sever Čech vyráží i první dáma, manželka prezidenta Ivana Zemanová. Ale zdrží se jen dnes, kdy navštíví Lomnici nad Popelkou, resp. zdejší uměleckou dílnu, zaměřenou na umělecké ryté a pískované sklo.

Program návštěvy

Čtvrtek:
12:05 – příjezd do Sklárny Novosad & syn Harrachov
12:10 – setkání s vedením společnosti a se zaměstnanci
15:35 – příjezd do Semil
15:40 – setkání prezidenta s představiteli města
16:15 – setkání prezidenta s občany Semil
16:50 – podpis prezidenta do pamětní knihy

Pátek:
10:25 – příjezd do Lomnice
10:30 – setkání prezidenta s představiteli města
11:00 – setkání prezidenta republiky s občany
11:35 – podpis prezidenta do pamětní knihy
12:00 – příjezd do společnosti Devro
12:05 – setkání s vedením společnosti a se zaměstnanci
15:30 – závěrečná tisková konference prezidenta Miloše Zemana a libereckého hejtmana Martina Půty