Město vypovědělo Aeroklubu Liberec, který areál využíval, nájemní smlouvu. Podle primátora je výpovědní lhůta půlroční. Během ní připraví město výběrové řízení, z něhož pak vzejde nový vlastník celého areálu. „Letiště by mělo patřit městu. Nemělo by přejít do soukromých rukou,“ podotkl k chystanému prodeji náměstek hejtmana Martin Sepp.

Primátor Jiří Kittner potvrdil, že se kvůli letišti tento měsíc sejde s vedením kraje. „Kraj nám ale ještě nic konkrétního nenavrhl,“ poznamenal Jiří Kittner s tím, že vedení města by bylo rádo, kdyby se podařilo celý areál prodat ještě do konce tohoto roku. Primátor prozradil, že první zájemce o koupi letiště se už objevil. Víc ale říci nechtěl. „Minimální cena areálu bude vycházet z hodnoty, kterou určí znalecký posudek,“ řekl primátor.

Podle odhadů by mohlo město získat prodejem kolem 100 milionů korun., zatímco dosud město na provoz letiště doplácelo každý rok sumou od 150 do 250 tisíc korun.

Jak uvedl náměstek Ondřej Červinka, spekulace o tom, že by nový vlastník mohl areál využít jako stavební parcelu, jsou liché. „Je tam věcné břemeno. Areál musí i nadále sloužit k létání,“ upozornil. Letiště Liberec slouží od roku 1923, v posledních letech ovšem jako neveřejné.