Ve čtyřech rozdílně tematicky zaměřených dílnách se během dvou dní učily pracovat s fotoaparátem pod vedením Pavly Mendřické, do rozhlasové techniky je zasvětil moderátor Petr Ticháček, ve filmovém štábu natáčely pod dohledem Petra Kubálka, nebo se staly redaktorem Krkonošského deníku pod patronátem šéfredaktorky Miroslavy Jasanské.

„Vzhledem k tomu, že se akce konala poprvé ve Vrchlabí, tak přišli opravdoví zájemci, kteří se chtěli v daných oblastech něco naučit. Pracovali velice zodpovědně a s chutí,“ poznamenala zakladatelka festivalu Jana Tauchmanová z Rádia Kulíšek.

„Přihlásila jsem se proto, že jsem se chtěla seznámit blíže s technikou focení. Lektorka Pavla Mendřická nám všechno srozumitelně vysvětlila, focení bych se chtěla věnovat i nadále,“ konstatovala čtrnáctiletá Anna Soukupová, která přijela ze Studence.

Veronika Spurná, která přijela až z Prahy, si zase vybrala moderátorskou dílnu. „Naučili jsme se dávat dohromady texty tak, aby jim posluchači dobře rozuměli,“ vysvětlila.

Festival v neděli zpestřila beseda se sportovním moderátorem Václavem Tittlebachem a poté ji zakončil slavnostní galaprogram. Na něm účastníci před zraky veřejnosti představili výsledky své práce.