Cílem je oživit barokní areál bývalých lázní, který je ojedinělý nejen u nás, ale také v Evropě. Má tu například vzniknout centrum barokních studií, možnost ubytování nebo pořádání přednášek a kongresů. Plány počítají se zajištěním ekonomického provozu tak, aby nově vzniklý areál byl schopen se v dalších letech samofinancovat. Do Kuksu bude investováno přibližně pět set milionů korun z evropských fondů. Další peníze přislíbily organizace, které v regionu působí.

Za Královéhradecký kraj podepsal dohodu hejtman Pavel Bradík, za církev signoval Dominik Duka a Národní památkový ústav Praha zastupoval generální ředitel Pavel Jerie. Projekt nese název podle barokní lékárny U granátového jablka. Také její rozšíření a úpravy farmaceutického muzea jsou součástí plánovaných úprav.

Kraj bude v rámci projektu Granátové jablko zastupovat Centrum evropského plánování. Vlastní stavební práce začnou v roce 2010, s dokončením se počítá o tři roky později.

Pro region znamená velká investice z evropských fondů možnost rozvoje turistického průmyslu, který může přinést nová pracovní místa i napojení dalších podnikatelských aktivit. V Královéhradeckém kraji to je jediný projekt, ve východních Čechách poputují evropské peníze ještě do zámku v Litomyšli a do hřebčína v Kladrubech.