Předvelikonočním pochodem a svým příspěvkem do dvou zapečetěných pokladniček účastníci podpořili projekt Pomozte dětem. Velký zájem a pobavení, zvláště pak dětí, na startu zajistil známý maskot projektu: kuře se záchranným kruhem.

„Pokladničky byly dvě a přispívali do nich zájemci během celého roku. Jedna z nich se ocitla neustále v pohybu, protože se mnou putovala po různých akcích. Druhá byla stabilně umístěna na Richtrových boudách,“ vysvětlil za organizátory sportovec Lukáš Vokatý. Mezi prvními, kteří za asistence spolupořadatelky krkonošské akce, ředitelky Richtrových bud Lenky Janouškové, vhodili do pokladniček finanční podporu, byl starosta Pece pod Sněžkou Alan Tomášek.

„Částku tři tisíce korun, kterou projekt Pomozte dětem podpořilo město, jsem rozdělil. Dva tisíce korun jsme tak věnovali do pokladničky z Richtrových bud a jeden tisíc korun putoval do té druhé. Myslím, že ve finále to stejně důležité není. Peníze jdou určitě na stejný účel, podstatný bude výsledek. Zrovna tato konkrétní charitativní akce má dlouhodobě pozitivní výsledky. Je vidět, že za ní stojí ti správní lidé,“ poznamenal starosta. Mezi osobnostmi, které přišly akci na Richtrovkách podpořit, byla nejen patronka projektu Alena Zárybnická, ale také například letecký akrobat Jan Rozlivka, ukázal se tam i známý český polárník Václav Sůra.

Kromě členů Horské služby ČR, kteří se v čele s ředitelem Jiřím Brožkem podíleli na přípravě, mohli účastníci hádat cestou například různé přírodniny a faunu Krkonoš na přichystaných panelech u cesty, vyslechli zajímavou přednášku o použití respirátoru od člena Horské služby Marka Friše a viděli i dvojí vzlet armádního vrtulníku, který do Krkonoš přiletěl. Nepřízeň počasí zhatila jen plánovaný seskok parašutistů. Odpoledne byly pak pokladničky rozpečetěny. „Do kasičky, umístěné na Richtrovkách, dárci přispěli celkovou částkou 14161 korun, do druhé pak částkou 9512 korun,“ informoval Lukáš Vokatý.

Peníze ihned poplynou na účet projektu Pomozte dětem.„Tahle akce mne oslovila, dostal jsem se k ní přes Lukáše a přijde mi to hrozně příjemné. Není to strojená akce. Já jsem dříve byl vždy k charitě trochu ostražitý. Ale tady vidím, že to dělají správní lidé a srdcem. Je dobře, že aspoň tím málem může člověk pomoct,“ svěřil své dojmy Jan Rozlivka. Sám chtěl v Krkonoších ukázat své letecké vystoupení, ale nepodařilo se to. „Důvodem není jen nepříznivé počasí, ale také to, že tu hnízdí orel a tetřev a ochranáři Krkonoš se tomu bránili, což chápu,“ dodal letecký akrobat. V současné době se připravuje na několik menších závodů v Čechách. „Koncem prázdnin, kdy vrcholí naše sezona, se chystáme na mistrovství světa do Itálie,“ prozradil Jan Rozlivka.