Ta se, jako později všichni ostatní, ohradila proti hluku, který se v nočních hodinách šířil ze soukromého pozemku u Shořalého mlýna, kde v prostorách Music Clubu Gate, pronajímatel zorganizoval bez vědomí majitele venkovní veřejnou produkci hudby.
Přestože vedení radnice i někteří zastupitelé na zasedání evidentně nejevili zájem ve věci něco podniknout a oháněli se nedostatky v zákonech, ještě v závěru týdne se situace diametrálně změnila k lepšímu. „Na radnici jsme řešili až neskutečnou smršť stížností od občanů z širokého okolí, takže jsme urychleně jednali se všemi odbory města, se zástupci obou policií i s majitelem pozemku. Občané nám totiž doslova řekli, že jestli s tím nic neuděláme a v sobotu to bude znovu, tak jsme tu na radnici naprosto k ničemu,“ přiznala starostka Hana Maierová.
Podle souhrnné zprávy vedoucího správního odboru radnice Zdeňka Hovorky došlo i k oslovení orgánu ochrany veřejného zdraví i Krajské hygienické stanice v Liberci.
Společným úsilím se podařilo získat příslib majitele pozemku, že nedá souhlas k jakékoliv další venkovní produkci. Hovorka současně vysvětlil, že přípustnou hladinu zvuku určuje zákon o ochraně veřejného zdraví a k němu příslušný prováděcí předpis. Sem nespadá hluk, vytvářený občany jako fyzickými osobami v jejich soukromí, na rozdíl od veřejné produkce hudby při podnikatelské činnosti, což může být postiženo pokutou až do výše 2 milionů korun.
Přestože v současné době není v žádném právním předpisu upravena doba „nočního klidu“, podle zákona o ochraně veřejného zdraví se jím rozumí doba mezi dvaadvacátou a šestou hodinou ranní. Turnovská starostka Hana Maierová v závěru řešení především ocenila nejen vstřícný přístup vlastníka pozemku, ale nakonec i neúprosný postup Jaroslavy Jiránkové.
Otakar Grund