„Na komunikacích je vrstva rozbředlého sněhu, na horách vrstva ujetého sněhu od tří do pěti centimetrů. Udržované komunikace jsou sjízdné se zvýšenou opatrností,“ informoval v pondělí ráno Boleslav Strouhal, mluvčí Správy a údržby silnic Trutnov. Nesjízdné úseky v regionu hlášeny zatím nejsou.

„Od pátku jsme zasahovali pouze u deseti nehod, nestalo se nic mimořádného. Zvýšený nápor havárií zatím evidováno nemáme,“ poznamenal Petr David, šéf Dopravního inspektorátu trutnovské policie, a dodal: „Řidičům bych doporučoval opatrnost. Je to první větší sněhová nadílka v této sezoně. Takže kritické jsou první dny, než si řidiči zvyknou. Jde hlavně o turisty, kteří přijíždění do okresu za zimními radovánkami.“ Situaci na silnicích sledují i strážníci trutnovské městské policie. „Když naše hlídky zjistí, že je některá ze silnic neprůjezdná, nebo pokud nám to nahlásí někdo z řidičů, informujeme o tom Správu a údržbu silnic nebo technické služby,“ podotkl šéf Městské policie Trutnov Karel Povr.

V pohodě sjízdná byla v pondělí i silnice z Horního Maršova na Pomezní Boudy, kde občas potíže se sněhovou kalamitou bývají. „Je tu pohádková zima, chumelí. My v tom nic mimořádného nevidíme. Jsme rádi, že je sníh, jezdí skibusy, vleky. Nic lepšího si nemůžeme přát. Silnice je protažená, někteří návštěvníci z opatrnosti nasazují řetězy, ale na zimních pneumatikách, které jsou zde letos povinnou výbavou, sem každý pohodlně dojede,“ řekla vedoucí maloúpského Infocentra Marie Holomíčková.