„Otevření nových operačních sálů znamená, že nemocnice má budoucnost. Přinese nesrovnatelně kvalitnější, komfortnější zázemí pro lékaře a pacienty. Umožní nám také rozšířit spektrum prováděných operací,“ vyzdvihl přínos moderního prostředí primář chirurgického oddělení Pavel Křenovský.

Po úspěšném dokončení prvního zákroku v novém, moderním prostředí a s použitím nejmodernějších současných technologií zavládla v lékařském týmu radost.

V nemocnici ve Dvoře Králové nad Labem se podařilo vybudovat nové operační sály pro chirurgii a urologii za 97 milionů korun.
VIDEO: Kraj s dvorskou nemocnicí dál počítá, otevřel operační sály za 97 milionů

„Sály jsou vybaveny špičkově, od polohovatelných operačních stolů, světel, přes video management, po laparoskopické věže s nejnovější technologií současnosti, 4 K zobrazením a perfektními monitory a dalšími špičkovými technologiemi. Je to neporovnatelný skok oproti našim starým operačním sálům,“ uvedl po skončení operace primář Pavel Křenovský a pochválil svůj tým: „Musím především zdůraznit velké poděkování pro naše kolegyně a kolegy z řad sálového personálu, kteří odvedli obrovský kus práce, aby oba operační sály uvedli do provozu.“

Jiří Hlavatý, majitel textilky Juta ve Dvoře Králové nad Labem.
Továrník Hlavatý dá na operační sály dvacet milionů. Jsem za to šťastný, říká

Po pátečních prvních zákrocích na nových sálech mají lékaři v operačním plánu na příští týden operace celého spektra prováděného v Městské nemocnici Dvůr Králové nad Labem, včetně složitějších výkonů. „Počítáme s plným využitím těchto špičkových sálů k plánovaným operacím i pro pacienty z širokého okolí, pro které bude další výhodou i krátká objednací doba a dobrá dostupnost dvorské nemocnice,“ dodal Jiří Řezníček, místopředseda představenstva Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, do kterého Městská nemocnice Dvůr Králové patří.