Na stadionu Sparty se v neděli nejdříve závodilo v hasičském šedesátkování. Mladší hasičky a hasiči se rozdělili do čtyř kategorií a na šedesát metrů dlouhé škvárové dráze je čekalo překonání bariéry, se dvěma hadicemi zdolání kladiny, připojení k rozdělovači a co nejrychlejší proběhnutí cílem. První místa získali Jana Hajzerová (SDH Horní Lánov), David Voňka (SDH Hřibojedy), Jana Dobřichovská (SDH Bílá Třemešná) a Lukáš Hejzlar (SDH Stolín).

Pro dvě zbývající kategorie, dorostenky a dorostenci +, se dráha prodloužila na 100 metrů a závodníci překonávali bariéru vysokou 2 metry.

Nejúspěšnějšími byli Veronika Borůvková (SDH Libňatov) a Radovan Bludský (SDH Velichovky).

Soutěž pořádal SDH Libňatov společně s obecně prospěšnou společností Království – Jestřebí hory. „Prvotní impulz přišel už vloni,“ říká Jan Balcar, manažer MAS. „Na podzim jsme se sešli s Pavlem Borůvkou a domluvili, že uspořádáme závod, určený nejen pro hasičské sbory z našeho území 24 obcí, ale bude otevřen minimálně pro všechny sbory z kraje.“

Přání pořadatelů se splnilo – první ročník byl obsazený nejen sbory z území MAS. „Na první ročník byla účast špičková. V žákovské kategorii jsme měli asi 180 závodníků, v kategorii dorost + pak do čtyřiceti,“ hodnotí velitel závodu Pavel Borůvka.