Jeden z nejvýznamnějších přírůstků nejen v historii safari parku – trojice mláďat hyenky hřivnaté – dobře prospívá. Chovatelé je dnes odčervili a také je vybavili identifikačními čipy. „Prohlídku jsme uskutečnili ve chvíli, kdy samice opustila porodné box a vydala se na procházku. Mláďata jsou nesmírně živá, kontrolu nesla poměrně nelibě a projevovala se velmi dravě,“ popisuje zooložka Gabriela Linhart.

Odborníci mláďata také zvážili. „Nejtěžší váží 1,26 kg, následují ho další dvě s 1,15 a 1,14 kg,“ dodává Gabriela Linhart. V okolí porodního boxu nadále panuje přísně klidový režim, k mříži boxu ale postupně přichází další chovatelé, aby si samice i mláďata zvykly na standardní provoz. Mláďata se také stále více vzdalují od porodní boudy a dá se předpokládat, že v nepříliš vzdálené době se vypraví i do venkovní expozice Pavilonu šelem Joy Adamsonové. Safari park o tom bude návštěvníky informovat.

Hyenky hřivnaté se narodily na Květnou neděli. Je to poprvé v historii českých a zoologických zahrad, kdy se tento mimořádně náročný druh v Česku rozmnožil. V rámci světových zahrad (s výjimkou chovných center v JAR) se hyenky rozmnožily po zhruba třech desetiletích. Právě z chovného a záchranného centra v JAR safari park hyenky po dlouhých jednáních získal. Projekt, který běží ve spolupráci se Zoo Zlín-Lešná má za cíl obnovit záchovnou populaci hyenek v evropských zahradách.