Času na přípravu tedy nebylo mnoho, neboť jsme chtěli spojit potřebné s užitečným a jarmark uskutečnit v době třídních schůzek a zpříjemnit tak rodičům pro ně často nepříjemné odpoledne. Otáčet se museli nejen učitelé, ale i žáci, neboť cílem bylo v žádném případě nepodcenit přípravu. Během necelých tří týdnů vyráběli žáci 1. a 2. stupně v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností výrobky s jarní a velikonoční tématikou.

Cílem „projektu“ bylo, aby si děti osvojily potřebu pomáhat druhým a obzvláště těm, kteří to potřebují. Úterní odpoledne 29. března si tak maminky, tatínkové, babičky i dědečkové, ba i náhodní kolemjdoucí mohli zakoupit např. keramické ovečky a zajíce, zápichy, osivo, věnce z vejdunků v cenové relaci 5 až 50 korun.

Nechyběla ani ochutnávka perníčků, které napekli a nazdobili sami žáci 6. B a 7.A. Za výrobky, kterých se prodalo tři čtvrtiny z celkového množství, jsme vybrali 4 500 korun. Tuto částku rozdělíme a podpoříme ZŠ Speciální Diakonie ve Vrchlabí a fond Pomozte dětem.

Martina Zemanová