Ocenění ve středu v sále krajského zastupitelstva převzalo 15 vybraných z 59 nominovaných. Mez nimi nechyběl Martin Just z Trutnova, dlouhodobý cvičitel TJ Sokol Úpice a propagátor krkonošské turistiky.

„Předávání bylo hezké a ocenění potěšilo. Věnuji se práci s mládeží už 21 let," podotkl Martin Just, jehož do ankety nominoval výbor TJ Sokol. Žije v Trutnově, dvakrát až třikrát týdně ale dojíždí do Úpice a vede děti ke kompletní všestrannosti. Jak prostřednictvím plavání, gymnastiky či atletiky, tak pobytů v přírodě. Dalším koníčkem Martina Justa je turistika. „To je ale spíš soukromá záležitost. Jezdíme s kamarády na hory, Krkonoše máme prochozené křížem krážem," dodal Martin Just.

„Můžu vás ubezpečit, že příští rok Zlatou korunu vyhlásíme zase. My si vaší práce nesmírně vážíme," ujistil při předávání cen náměstek hejtmana Otakar Ruml. „Mnohdy je taková činnost nejen na úkor času a peněz, ale i na úkor osobního a rodinného života," dodala radní pro školství Táňa Šormová.

Vedle pamětního listu a plakety se jménem čekalo na oceněné i překvapení v podobě tabletu. „V doprovodném programu ukázaly své umění děti z Domova dětí a mládeže Nová Paka, které předvedly, jak se hraje na africké bubny," doplnil Martin Holek z tiskového odboru kraje.