Týká se to všech tří známých lyžařských center – tedy Bedřichova, Tanvaldského Špičáku a Severáku, které spravuje SKI Bižu.

Všechny lyžařské školy ve zmíněných areálech pak půjčují vybavení za jednotnou cenu sto korun. „Dokonce jsme vybavení v polovině týdne pro vnučku měnili,“ poznamenala Mirka Kučerová. Trávila dovolenou v Hraběticích a výuku dívenky svěřila raději instruktorům. „Zatoužila po carvingách,“ vysvětlila s tím, že výměna vůbec nebyl problém.

V Bedřichově si navíc můžete půjčit také běžecký set, a to za 200 korun na den. V populárním lyžařském areálu Rejdice si můžete lyžařské i snowboardové sety půjčit za 250 korun na den. Garantují přitom, že vybavení není starší než tři roky. V lyžařském areálu Ještěd přijde půjčovné za lyžařský set na jeden den za 400 korun, vybavení pro snowboardové lyžování na 550 korun za jeden den. Pro děti vyjde půjčovné u lyží na 300 korun, u snowboardu na 450 korun na den.

Pokud si vybavení půjčujete do lyžařské školy, pak je cena poloviční. Výrazná, třicetiprocentní sleva je připravena i pro účastníky kurzu, kteří si chtějí po hodině ještě zalyžovat soukromě.

Laciněji pořídíte půjčení ve městě

Například v Liberci si kompletní lyžařskou výbavu můžete půjčit za 300 korun na den a to včetně brýlí a přilby. U dítěte vyjde stejný set na 200 korun na den. Pokud si chcete půjčit vybavení pouze na večerní lyžování na Ještědu, bude vás stát komplet 200 korun a dítě 140 korun. Snowboard si tu půjčíte za 400 korun na den a 280 korun na večer.

V Jablonci nad Nisou přijde lyžařský či snowboardový set na 190 korun za den. „Cena se snižuje pokud si půjčíte výbavu na celý týden. To vyjde půjčení na 140 korun za den,“ potvrdil Vladimír Holubec z jabloneckého SB Sportu. Vstříc tu vycházejí také školákům a studentům v rámci lyžařských výcviků. „Pokud děti potřebují výbavu na školní výcvik, přijde je u nás na pět set korun, tedy na stokoruna za den,“ doplnil Holubec.

Jana Švecová