Na celé prázdniny bude provoz přerušen. A po inventuře přijde na řadu stěhování do nových prostor ve společenském centru Uffo. Ty jsou v přízemí s vchodem z boku objektu. Otevřeno by mělo být opět dvakrát v týdnu, poprvé 2. září.

Základ sbírky kostýmů vznikl u divadelního souboru v Úpici. Tam ale neměli dostatek kapacit, takže došlo k dohodě s Národním domem. „Vyčlenili jsme prostory ve 2. patře a od poloviny roku 2004 jsou kostýmy u nás. Dali jsme to ve známost veřejnosti a zájemců o zápůjčku je stále dost,“ doplnila ředitelka Národního domu Zina Rýgrová.

Největší zájem je od pořadatelů dětských akcí. „Nejčastěji chtějí pohádkové postavy. A v prosinci jsou v kurzu především Mikulášové a čerti. Máme tu čtyři sady, další dvě přidělávám a stále to nestačí,“ říká Věra Bohuslavská. Šaty však půjčují i na nejrůznější oslavy, večírky či recesistické akce. K dispozici jsou jednotlivé oděvní kousky, ze kterých lze požadovaný kostým sestavit, ale i celokostýmy, jako například Berušky, Včelky Máji, Krakonoše a podobně. Mají tu i Brouka Pytlíka, kterému je přes 20 let, a šaty princezny, staré půl století. „Je to různé, na každou postavu je potřeba vybrat věci tak, aby seděly a splňovaly účel,“ dodává Věra Bohuslavská.