Jak uvedl liberecký primátor Jiří Kittner (ODS), přestavba starých lázní na výstavní prostory začne letos, ať už kraj o své Oblastní galerii rozhodne jakkoli. Projekt je už delší dobu hotový, dokonce na podzim se s jeho vizualizací mohli lidé seznámit na veřejné diskusi v Lidových sadech.

„Do přestavby lázní půjdeme, i kdyby nedošlo k dohodě s Libereckým krajem. Tedy i v případě, že by se sem nakonec Oblastní galerie nestěhovala,“ zdůraznil primátor Jiří Kittner. „Pak je přebudujeme v univerzální výstavní prostor,“ dodal.

Proměna historických lázní je součástí takzvaného Integrovaného plánu rozvoje města. V rámci něho plánuje město, že ještě letos zahájí investice za více než miliardu korun. Náklady na přestavbu samotných lázní se přitom vyšplhají na sumu kolem 340 milionů korun.

Kolem 140 milionů by měla stát dostavba městského plaveckého bazénu a na zhruba 160 milionů korun se odhadují náklady na takzvané centrum aktivního odpočinku, které vyroste v liberecké zoo.

Náklady budou z velké části hrazeny evropskými fondy, která poskytnou na rozvoj města 85 procent a dalších 7,5 procenta přidá stát.
„My zaplatíme jen 7,5 procenta nákladů a případně ty náklady, které nebudou uznatelné,“ řekl primátor.