„Krkonošské želízko v ohni“, Radek Havrda z Vlčic, se v závodě drží se psy těsně za vedoucím Emilem Inauenem. Druhý musher, Jiří Vondrák z Rudníku, do závodu ze zdravotních důvodů nenastoupil. V první etapě, která se jela už v sobotu, dorazil vlčický musher do cíle druhý, a to pouze jednu minutu za Inauenem.

Do cíle druhé etapy přijel jako první, společně s dalším Čechem, Martinem Bílým. Emil Inauen dorazil až 45 sekund za nimi. Mushery trápí nedostatek sněhu v Alpách a déšť. Ten se později změnil ve sněhovou vánici a během třetí etapy napadlo 10 až 15 centimetrů sněhu. I po třetí etapě se Radek Havrda stále držel těsně, se ztrátou dvou minut, za vedoucím Emilem Inauenem.

Třetím v celkovém pořadí byl Martin Bílý se ztrátou 20 minut. Na začátku 4a. etapy došlo včera k problémům, kdy se první startující musheři vydali po špatné cestě. Pořadatelé na místo ihned vyslali sněžné skútry, aby další závodníky nasměrovali. Jak informuje Havrda na www.protrail.info, toto kolo se nebude započítávat.