Přestože se před odjezdem do Francie zranil, vyrazil s pejsky na dalekou cestu, vstříc každoročnímu dobrodružství. La Grande Odyssée je těžkým závodem, ve kterém zmíněný musher historicky již dvakrát zvítězil a nyní, v závěru klání, bojuje zřejmě o třetí pozici. V neděli se na webových stránkách mushera Havrdy objevila tato slova: Zatímco Jean-Philippe Pontier každou další etapou upevňuje pozici leadera, jsou po šesté etapě časy na 2. – 4. místě neuvěřitelně vyrovnané a jakákoliv chybička nebo špatné rozhodnutí se může projevit ztrátou místa a tedy i „bedny". Zatím se tedy zdá, že boj bude napínavý až do úplného konce. Ve prospěch francouzských závodníků dozajista nahrává i domácí prostředí. Každopádně je ale naprosto neuvěřitelné, co Radek přes všechnu smůlu před závodem (špatné tréninkové podmínky a natržené vazy v rameni týden před odjezdem), předvádí.

A stejně dobře si v Alpách vedou i další Češi – Martin Bílý a Aleš Pícl, kteří v této sezóně viděli sníh v podstatě až ve Francii. Z původně devatenácti startujících musherů jich již osm odstoupilo. I samotné dokončení závodu bude obrovským úspěchem.

Po sedmé etapě Radek Havrda v pondělí dojel do cíle, kde na něj již čekali JP Pontier a Coste Rémy. Radek se tak posunul celkově na třetí místo a v poslední osmé etapě rozdělené do dvou dnů bude zřejmě bojovat o třetí místo s Danielem Juillaguetem, který v pondělní části kvůli problémům při startu na Radka mírně ztratil. Na finální etapu z Aussois na Base Polaire měli musheři vyrazit včera odpoledne a čekal je bivak na polární základně. Dnešní, druhá část osmé etapy, rozhodne o vítězi. Držíme palce!