Tento krok by podle vedení kraje nebyl v zájmu návštěvníků zoo ani obyvatel kraje. Ve čtvrtek (26. května) se proto sejde představenstvo královédvorské zoologické zahrady, které by mělo úpravu vstupného projednat a případně schválit.

Navýšení ceny na 290 korun oznámila zahrada minulý týden v souvislosti s letošní novinkou, možností vjezdu do safari vlastním osobním autem a prodloužením trasy Safari na šest kilometrů. K tomu má dojít od 1. června.

„Razantní a plošné zvýšení vstupu do dvorské zoo je pro nás nepřijatelné. Chceme, aby zahrada, kterou vlastní kraj, byla přístupná co největšímu počtu lidí. Výše jejího vstupného by neměla návštěvníky odrazovat. Očekáváme, že vedení zoologické zahrady na naše doporučení vstupné změní,“ uvedl královéhradecký hejtman Lubomír Franc.

Ředitelka Dana Holečková se k rozhodnutí zatím nemohla vyjádřit. „Ještě mě o tom nikdo oficiálně neinformoval, zítra máme jednání představenstva, po něm bude jasné víc,“ řekla ve středu Deníku.

Proti nové ceně se zvedla kampaň také na sociálních sítích, kde lidé kritizovali především nárůst ceny při návštěvě rodiny s dětmi.

Kraj určitou představu, jaké by mohlo být řešení, má. „Jednou z možností může být například zavedení kombinovaného vstupného do dvorské safari pro automobily a zvlášť vstup do areálu pro pěší v expozicích zoo. Konkrétní řešení je na vedení samotné zoo,“ uvedl první náměstek královéhradeckého hejtmana Josef Táborský. Ten je i členem představenstva zoologické zahrady.