Po přesunu z trutnovského Bojiště by se nejznámější česká multižánrová přehlídka přejmenovala na BrnoON Open Air Festival. „TrutnOFF je jedinečný festival svého druhu u nás. Nejedná se pouze o hudební festival, ale návštěvníkům nabízí také kulturně-vzdělávací programy - besedy, debaty, přednášky, semináře i diskuze s osobnostmi napříč žánry. Podobná akce Brnu schází, proto by obnovený festival mohl do města přivést zcela jinou cílovou skupinu,“ řekl náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Magistrátu se líbí i záměr pořadatelů na postupné rozšiřování doprovodného programu se zaměřením na mladší publikum. "Plánují zařadit také filmová a divadelní představení, zapojení studentů, slam poetry či místních performerů. V rámci festivalu by měla vzniknout i zóna pro prezentaci jihomoravských vinařů či scéna s regionálními a alternativními projekty. Dramaturgie také klade důraz na vzdělání a občanskou společnost," oznámila Kateřina Gardoňová z tiskového střediska magistrátu.

Brno si vybral zakladatel trutnovského festivalu Martin Věchet kvůli vstřícnému jednání tamních politiků i atraktivnímu místu v Pisárkách Na Střelnici u pavilonu Antrophos, kde chce akci pořádat. „Prostor je úžasný a splňuje naše celkem náročné představy. Je členitý, kaskádovitý, tvoří přírodní amfiteátr mezi lesy a řekou. A řeka, to je v současných teplech dar z nebes. Je to včetně dubové aleje, unikátem jsou dřevěné baráky po wehrmachtu,“ řekl Martin Věchet. Brněnští radní ale o místě konání ještě chtějí jednat.

V novém působišti by podle něj mohl mít festival podobné podhoubí a vycházet ze stejných myšlenek, jako kdysi v Trutnově. Tam navazoval na první neoficiální ilegální ročníky ve Starých Bukách z roku 1984 a ve Volanově roku 1987, které násilím rozehnala komunistická policie. Také v Brně se scházeli za socialismu lidé z undergroundu, označovaní režimem jako máničky a závadová mládež.