„V roce 2014 jsme pořádali Strom splněných přání a rozsvěcení vánočního stromu charitativní akci pro děti z dětského domova v Broumově, dále pak Halloween pro děti zábavné odpoledne s dlabáním dýní a strašidelnou stezkou a Vánoční koncert Kamily Nývltové. Všichni, kteří nás loni podpořili, si zaslouží poděkování," uvedla Petra Spitzerová.

Členové spolku ani letos nesložili ruce do klína a pořádají další kulturní, sportovní a společenské akce. Za sebou už mají turnaj v Člověče, nezlob se! a Radvanický míč díl 1. turnaj v sálovém fotbalu.

V dubnu přivítali Jednotu divadelních ochotníků divadla Aloise Jiráska v Úpici s představením hořké komedie polského autora Eugenia Szybala s názvem P.R.S.A. v režii Jany Sedláčkové.

Hudba bez hranic

Oblibu si získal i Radvanický míč díl 2. turnaj v líném tenisu. „Chystáme seriál hudebních produkcí s názvem Hudba bez hranic. První část se uskuteční už 16. května. Jde o revival večer Abba a Bee Gees. Druhá hudební produkce je připravená na 11. červenec, posluchači se mohou těšit na country večer s blues grassovou skupinou ze Dvora Králové a taneční skupinou STAR WEST z Trutnova.

Třetí akce bude v listopadu a zahrnuje SKA a reggae večer. Celou sérii uzavře 10. prosince Vánoční koncert Kamily Nývltové," upozornila Petra Spitzerová.

Pro seniory spolek připravil dva taneční večery, kde jim dovednosti předvedou i děti z místní základní a mateřské školy, se kterou spolek úzce spolupracuje.

„V září se sejdou a zavzpomínají naši bývalí horníci na Hornickém dnu. Sportovce čeká v říjnu druhý ročník soutěže v akrobatickém rock and rollu White Cup, na podzim ještě nohejbal a prosincový noční volejbal, který pořádáme s místním sportovním klubem SK Radvanice.

Nezapomněli jsme ani na děti pořádáme Královský dětský den rytíře Radmila z Radvanic 23. května, kde vystoupí Boučkovo loutkové divadlo z Jaroměře. Tradičně na přivítání prázdnin budou moci děti projít 27. června náš Pohádkový les, kde vystoupí dětská skupina TV Stars. V listopadu pak máme připravenou další strašidelnou stezku a dlabání dýní na Halloween a opět Rozsvěcení vánočního stromu a strom splněných přání pro děti z dětského domova," vypočítala za pořadatele Petra Spitzerová.

Důležitá podpora

„Upoutávky na akce se zájemci vždy dozvědí s předstihem v Krkonošském deníku. Ke spolupráci jsme vyzvali Obec Radvanice, Královéhradecký kraj, Svazek obcí Jestřebí hory a MAS Království Jestřebí hory. Všechny organizace nám přislíbily podporu," uzavřela Petra Spitzerová.

Soutěž Krkonošského deníku

Pořadatelé ve spolupráci s Krkonošským deníkem vyhlásili soutěž o vstupenky na revival večer Abba a Bee Gees.

Stačí správně odpovědět na pět otázek a dostanete se do losování o lístky.

1. Ve kterém roce skupina ABBA vznikla?

2. Co znamená zkratka ABBA?

3. Název a rok vzniku posledního studiového alba?

4. Co znamená zkratka Bee Gees?

5. Za co dostala skupina Bee Gees v roce 1978 cenu Grammy?

Odpovědi posílejte do středy 13. května na e- mailovou adresu michaela.strakova@denik.cz, nezapomeňte uvést svůj telefonický kontakt, abychom vás mohli informovat o případné výhře.