Co vše se dá konzumovat z plodu granátového jablíčka?

Granátová jablka rostou na keřích nebo malých stromech nazývaných granátovníky. Plody jsou kulovité bobule se silnou kožovitou slupkou červené, žluté nebo bělavé barvy, dorůstající hmotnosti kolem půl kilogramu.  Žlutá a nahořklá dužnina obsahuje množství semen, resp. jadérek obalených růžovou sladkou dužninou, pro kterou se granátová jablka pěstují. Domovem granátovníku je Irán. Odtud se rozšířil do středomoří a dnes se pěstuje i v Kalifornii. Semena granátového jablka obsahují 12% cukrů, vitamín A, B1, B2, B3 a C. Z minerálních látek zvláště draslík a sodík, dále fosfor, železo, vápník a hořčík. Lze je tak zařadit mezi silné přírodní antioxidanty. Jejich konzumace napomáhá správné funkci nervové soustavy, přispívá k regulaci krevního tlaku, ale i při léčbě horních cest dýchacích či zažívacích potížích.  Při nákupu vybíráme vždy plody zralé, nepomačkané a bez prasklin. Slupka by měla být hladká, zdravé lesklé barvy od žluté po temně červenou a nesvraštělá. Zakoupená granátová jablka zpracováváme ideálně hned. Pokud se je rozhodneme skladovat, pak v suchu a chladu při teplotě kolem 5°C vydrží i několik týdnů.

A jak dostat ven ze slupky lahodná semena? Granátové jablíčko seshora seřízneme. Slupku svisle nařízneme v místech dužniny, mezi pouzdry se semeny. Nůž pak zasuneme do středu plodu a mírně otočíme. Tím se nám jablko rozloupne na dílky, ze kterých jadérka lehce vyloupáváme. Slupku ani světlou dužninu nekonzumujeme. Semena granátového jablka se nejčastěji používají na šťávu, známou grenadinu. I v kuchyni je však jejich použití rozmanité. Ve studené kuchyni se používají na přípravu různých zeleninových a ovocných salátů a předkrmů, dále do studených sladkých ovocných omáček a přelivů, při cukrářské výrobě a v barech do koktejlů. V teplé kuchyni se semena hodí hlavně k drůbežímu masu a rybám, ke steakům a do různých omáček a přelivů na maso.

Dnes bych vám rád představil recept na ovocný salát s granátovým jablíčkem, který má příjemnou a osvěžující chuť.

Recept pro 4 osoby:

1ks žlutého menšího melounu, 1ks manga, 2 ks broskví (můžou být i kompotované), 2ks  kiwi, 1ks sladkého pomeranče, z 1 ks citronu šťáva, 1 lžíce třtinového cukru, špetka skořice, ze 2 ks granátových jablíček semena. Veškeré ovoce oloupeme a nakrájíme na kousky, které dáme do mísy, přidáme semena z granátových jablíček a poprášíme cukrem se skořicí. Salát podáváme vychlazený a já vám k němu přeji dobrou chuť.