Je pravda, že rajčata mají málo kalorií?
Rajské jablíčko,neboli rajče, je rostlina z čeledi lilkovitých, která pochází z Jižní Ameriky a na evropský stůl se dostala počátkem 16. století. U nás se rajčata do podvědomí veřejnosti dostala až koncem 18. století, a to byla ještě obviňována, že škodí našemu organismu. Ukázalo se však, že opak je pravdou. Rajčata obsahují mnoho vysoce cenných látek, ovocný cukr, karoten, vitaminy A, C, B1 thiamin, B2, E, minerální látky, sloučeniny železa, draslíku, vápníku, sodíku, chloru. Kromě toho také kyselinu fosforečnou a osvěžující kyselinu citronovou a jablečnou. Sám se musím přiznat, že jako dítě jsem rajčata neměl rád. A až po čtyřměsíční stáži v Itálii jsem poznal, co vše se dá z této zeleniny připravit a že jídla z rajčat mají vynikající chuť i příznivý vliv na lidské tělo. Jsou vhodná zejména pro lidi obézní, 100 gramů rajčat představuje pouze kolem 19 kalorií. Rajčata snižují hladinu cholesterolu v krvi a krevní tlak. Zvyšují i imunitu organismu, podporují činnost jater a regulují funkci ledvin. Při nákupu rajčat vybíráme dobře vybarvené plody a dáváme si pozor, aby nebyla nahnilá či plesnivá, nebo příliš měkká. Před zpracováním je vždy dobře omyjeme. Ve studené kuchyni se rajčata používají hlavně jako součást salátů, do předkrmů nebo i jako samostatný předkrm. V teplé kuchyni se hodně využívají jako omáčky, ragů a hlavně na italské těstoviny, z nichž jsou nejznámější špagety alla bolognese. Dále je používáme různě zapečená jako teplý předkrm, samostatné bezmasé jídlo zapečené s různou zeleninou a bramborami, nebo grilovaná, jako příloha k masu a také do teplých i studených polévek.

Já osobně je mám nejradši v italské kuchyni, kterou velmi rád připravuji. A rád se s vámi podělím o jednoduchý a rychlý recept pro 4 osoby na zapečené brambory s rajčaty a smetanou:

800g uvařených brambor ve slupce, 8g soli, 5g bílého pepře, 80g eidamského sýra, 400g oloupaných rajčat, 50g másla, 150g smetany. Pekáček, nebo zapékací misku vymažeme máslem, oloupané brambory nakrájíme na plátky a rozložíme na dno, osolíme, opepříme a poklademe na plátky oloupanými rajčaty. Takto střídavě vrstvíme do vyčerpání všech surovin, končíme vrstvou rajčat. Do smetany přidáme nastrouhaný sýr a promícháme, zalijeme tím brambory s rajčaty a dáme zapéct do trouby při teplotě 180 °C asi půl hodiny. Poté servírujeme na talíř. Úžasná kombinace a chuťově dobré je podávat s rajčatovým salátem s jarní cibulkou. A teď už jen stačí popřát dobrou chuť.

Další otázky můžete posílat na adresu jana.mudrova@denik.cz