Je vhodné byt vybavit ratanovým nábytkem? Pokud ano, tak do kterého pokoje? Nebo existuje nějaká napodobenina, která by vydržela denní zátěž?

Vhodnost použití ratanového nábytku je v podstatě neomezená. Dokáže v interiéru vytvořit klidnou atmosféru, navodit teplo domova a celkově zútulnit interier. Je vhodný především do zimních zahrad, jídelen, ale i do obytných prostor jako třeba sedací nábytek, komody, postele, poličky, stolky, apod. Jeho použití je velice vhodné i jako zahradní nábytek. Jestliže chcete příjemné a odpočinkové posezení ve vaší zahradě, pak rozhodně nemůžete zapomenout na ratanové stolky, židle, lavice, lehátka, ale třeba i květináče a jiné doplňky. V posledních letech prožívá ratan své znovunalezení i u nás. K jeho hlavním přednostem patří, že je pevný a pružný, přesto trvanlivý.

Umělý ratan je moderní materiál s dlouhou životností a extrémní odolností vůči povětrnostním vlivům. Jelikož nevsakuje tekutiny, nedochází u něj při namočení k různým negativním procesům, jak tomu bývá u dřevěného zahradního nábytku. Jeho údržba je velice jednoduchá – stačí jej pouze opláchnout proudem vody. Nábytek z umělého ratanu oceníte hlavně při stěhování, jelikož se k jeho výrobě používán aluminiový rám o nízké hmotnosti.

Další otázky můžete posílat na e-mailovou adresu miroslava.jasanska@denik.cz.