Už od začátku roku běželo vyjednávání o závodu Fichtlmánia, který se nakonec opět pojede v areálu Štikovské rokle u Nové Paky, a to v polovině července. Pak hasiči pomáhali s Tříkrálovou sbírkou a zabezpečovali dopravu dětí z místní mateřské školky na lyžařský kurs ve Vrchlabí. Do toho finišovaly přípravy na podání projektu Spolkový dům do vyhlášeného příjmu žádostí o podporu přes MAS Přiďte pobejt! Jilemnice.

„Naší tradiční akcí v tomto období je hasičský bál. Ten bude 19. února. V sokolovně zahraje kapela Futrál, zatančí děvčata z The Colours, proběhne nezvyklá volba miss a bude spousta zábavy," přibližuje Ladislav Jiřička, velitel čisteckých hasičů. O týden později pak ještě pořádáme dětský karneval, který je také hodně populární."

Ale Čistá nežije jen plesem. Na své si přijdou i recesisté. „Tuto neděli odpoledne chceme uspořádat další ročník Krakonošovy jízdy na čemkoli. Je to závod, kdy se dospělí i děti pouští ze svahu na všem, co nemá kola," říká Kamila Stehlíková, jednatelka čisteckých hasičů. Tento sportovně zábavný podnik začali hasiči dělat už před lety a za tu dobu se z kopce pustil třeba obývák, myslivec na posedu, lodě, sprchový kout nebo tank. „Lidé si akci oblíbili. Nám pak hodně pomáhá spolupráce s dolnokalenským Sokolem, kdy nám kluci skútrem umačkají svah nad vodárnou," doplňuje Stehlíková.