Hromadný závod pro lyžaře a snowboardisty absolvovaly tři stovky účastníků. Na vrcholu modré sjezdovky ve Svatém Petru sprintovali v lyžácích nebo snowboardových botech ke svému vybavení a následně se vrhli z kopce dolů. Žádné rozjezdy, žádné opakované jízdy. První dole byl vítěz!

Efson vs. MRSN nejsou žádné speciální tajné kódy, ale přezdívky, které si pro tuto jízdu zvolila snowboardcrossařka Eva Adamczyková a biker Michal Maroši. Rozhodli se totiž, že přinesou pořádnou podívanou a poměří síly na snowboardu a na kole. Vzhledem k tomu, že ani jednomu z nich nejsou šílené nápady cizí, tak byla sázka jasná.

close Ve Špindlerově Mlýně ve Svatém Petru se konal v sobotu závod Red Bull Homerun. info Zdroj: Michal Fanta zoom_in Ve Špindlerově Mlýně ve Svatém Petru se konal v sobotu závod Red Bull Homerun.

"Dali jsme si tréninkovou jízdu a mně bylo jasné, že musím Evku trochu navnadit a pak pozlobit," řekl Michal Maroši. Navnadit se mu ji rozhodně podařilo. Protože celou jízdu vedla. „Bylo mi jasný, že trochu ztratím na rovinkách, ale taky jsem věděla, že spodní šikany budou moje silná stránka," dodala k tomu Eva Adamczyková.

Závod byl napínavý do poslední vteřiny. Oba nakonec projeli cílem ve stejnou chvíli. "Byl to parádní zážitek a pořádná jízda s Marošákem. Já jsem spokojená. Jen mě brutálně bolí nohy," hodnotila olympijská medailistka pocházející z Vrchlabí.

V závodě Red Bull Homerun byli první na snowboardu Filip Škrabálek a Zuzana Loudová, na lyžích Adam Prášek a Kateřina Suchá.