Nad obcí Radvanice na Trutnovsku se podle slov místních lidí určitě přehnalo tornádo. „Byl to hrozný hukot, trvalo to pět vteřin, takže nikdo nestihl mít ani strach," poznamenal starosta Vladimír Diblík. Zároveň však informoval o značné škodě, kterou přírodní živel způsobil. „Tornádo strhlo střešní krytinu na budově školy, což představuje škodu za půl druhého milionu korun. Ještě v noci jsme museli začít řešit situaci a objekt jistit provizorním přikrytím deskami, aby do něj nenatekla voda," řekl starosta. O tornádu mluví v obci všichni. „Žádný jiný vítr by se nechoval tak nelogicky, aby unášel krytinu dvacet metrů vysoko po svém směru a pak se s ní stočil ještě do tělocvičny," komentoval řádění živlu, který v Horních Radvanicích „vykácel" i dva vzrostlé smrky. I na dalších místech okresu měli hasiči práci s odklízením stromů a také s odčerpáváním vody.

„Protipovodňová opatření, jako pytlování a vystavění hrází před přívalovou vodou, prováděly jednotky ve Rtyni v Podkrkonoší. Hasiči z Trutnovska dále odstraňovali spadlé stromy a větve, které zablokovaly silnice v Hajnici, Úpici, Trutnově, Dolním Lánově nebo Bohuslavicích. Odčerpávali vodu v ulici Raisova ve Dvoře Králové nebo ulici Dr. A. Hejny v Úpici," uvedla mluvčí HZS Královéhradeckého kraje Martina Žahourková.
Ani Semilsku se bouření a přívaly vody v pondělí nevyhnuly.

K čerpání vody byli hasiči voláni do ulice Diamantová v Turnově, kde před panelovými domy měli jeden metr vody. V Turnově se čerpalo také v Sobotecké ulici či Nádražní (přes 1 metr vody).
S vodou ve sklepích museli pomáhat také hasiči na Jablonecku. U jednoho z panelových domů došlo k naplnění střechy vodou, která následně tekla do chodby i výtahové šachty.

V Krkonoších hořela chata

Jednotky z druhého stupně požárního poplachu zasahovaly také u požáru chaty po zásahu bleskem. Událost se stala v Jestřabí v Krkonoších na Semilsku v chatové osadě a hasičům byla ohlášená ve 21.57 hodin. Již v době příjezdu hasičů šel požár střechou ven a jelikož oznamovatel nevěděl, zda se uvnitř někdo nenachází, vydali se hned hasiči v dýchací technice na průzkum. V objektu nikoho neobjevili. Požár se jim podařilo lokalizovat pár minut po půlnoci a před jednou hodinou ranní zcela zlikvidovat.

Muž spadl do potoka a zemřel

Bouřka na Liberecku si dokonce vyžádala jeden lidský život, a to v Jeřmanicích, kde do rozlitého potoka spadl na své zahradě starší muž. Hasiči muže oživovali zhruba 15 minut do příjezdu zdravotníků, kteří v resuscitaci pokračovali. Lékař bohužel konstatoval smrt.

Čtyři jednotky hasičů pomáhaly s evakuací dětského tábora v Raspenavě, celkem bylo evakuováno 84 osob, z toho 60 dětí.