„Díky obrovské solidaritě se podařilo vybrat neuvěřitelnou rekordní částku, 845 tisíc korun," oznamovali brzy po skončení lidé z Nadačního fondu KlaPeto.

„Letos jsem šla s dcerou a kamarádkou poprvé, ne-uvěřitelný zážitek a obrovský respekt, za rok jdeme znova a zverbujeme i naše známé. Je to akce, která má smysl," podělila se na facebooku o první dojmy Milča Surikata Koubová. Na Sněžku se navzdory amputované noze vydal i paralympionik Jaroslav Petrouš, spolu s Kateřinou Klasnovou zakladatel fondu. A opět se mu podařilo stlačit čas pod úctyhodné dvě hodiny.

Mezi účastníky budila pozornost i Jitka Vítová z Karlova u Staré Paky, která vyrazila bosa. „Snažím se tak chodit od jara, doufám, že to dám až na vrchol. Pro jistotu ale mám boty v batohu," řekla na startu.

Letošní výstup měl za cíl shromáždit peníze na podporu Lilienky Klimkové, která se narodila bez obou ručiček. Vzhledem ke štědrosti dárců se ale dostane i na mnohé další. „Rodina malé Lilienky od nás dostala šek na 100 tisíc korun, zbytek rozdělíme mezi ostatní těžce zdravotně postižené děti při podzimní benefici," dodal Jaroslav Petrouš.