Zatímco zpočátku to vypadalo, že českému týmu dají fanoušci letos černý bod, s včerejší výhrou Čechů nad Nory a nadějí, že by ještě mohla být nějaká ta medaile, začínají diváci zaplňovat zařízení, v nichž se dá kromě sledování sportovních přenosů v kolektivu i popít zlatavý mok či něco ostřejšího.

„Proti zápasu, který jsme hráli třeba se Švýcary byl o úterní zápas s Nory již daleko větší zájem. Na hokej přišlo tak dvakrát více lidí a měli jsme i dvě rezervace, přestože nejsme typickou restaurací s možností sledování sportu na velkoplošné obrazovce," řekl barman Jan Špetla z trutnovské restaurace Nelly Kelly. Nápor se dá dnes před patnáctou hodinou, kdy začíná další z rozhodujících zápasů pro české hokejisty, očekávat ve všech hospůdkách, kde jsou k mání televizní obrazovky. Například v trutnovském Sport Baru 21 se na fanoušky těší.

„Už v úterý jsme měli plno, kapacita je zhruba šedesát lidí, máme k dispozici čtyři televize. Hlavně si všichni přejeme, abychom nefandili naposledy," komentovala provozní Jana Rohlíková. Fanoušci ve Vrchlabí se zase chystají například do Restaurace u Učíků. „Plazmová televize je připravena a kapacitu máme 80 míst," poznamenal Jaroslav Učík.