"Hodnota předávaného majetku přesahuje 155 milionů korun. Policejní prezidium využije areál Richterových bud jako školicí středisko pro příslušníky bezpečnostních sborů. ÚZSVM převzal tento areál od Národního pedagogického institutu České republiky, pro nějž byl nepotřebný. Část převzatých pozemků pak byla převedena Krkonošskému národnímu parku," upřesnila Tesařová. O Richtrovy boudy měla zájem rovněž Horská služba, která tam pravidelně pořádala školení a cvičení.

Areál, který leží v Krkonošském národním parku v turisticky vyhledávané lokalitě nad Pecí pod Sněžkou na cestě na Výrovku, tvoří dvě budovy - Richtrova a Červená bouda. Richtrova bouda má kapacitu 77 lůžek. Nachází se v ní kuchyně, jídelna, školicí místnosti, sociální zařízení, sauna, lyžárna či restaurace. Vedlejší Červená bouda disponuje 29 lůžky. Součástí areálu je také víceúčelové hřiště, dětské hřiště, garáž a dva lyžařské vleky pevně ukotvené a jeden přenosný lyžařský vlek.

Nashledanou! Petr Kořínek skončil jako vedoucí střediska Richtrovy boudy k 31. prosinci 2018. Od té doby je objekt zavřený.
Poslední vedoucí: Pokud Richtrovky měly změnit majitele, tak až po sezoně

Místo, na němž se obě horské boudy nacházejí, je oblíbenou turistickou lokalitou. Richtrova bouda byla postavena před rokem 1911 a v letech 2000 až 2008 probíhaly její stavební úpravy. Červená bouda byla postavena v roce 1934 na místě původního domu a stavebně byla upravena v letech 1999 až 2000.

Richtrovy boudy ukončily provoz koncem roku 2018, provozoval je Národní institut pro další vzdělávání (NIDV), který spadá pod ministerstvo školství. Jako důvod ministerstvo a NIDV uvedly vážná manažerská pochybení při správě majetku bývalého vedení bud. To bývalý správce odmítl. Richtrovy boudy sloužily hlavně jako školicí a rekreační středisko pro pedagogické pracovníky, pro školy v přírodě, lyžařské kurzy a výjezdní zasedání.

Richtrovy boudy v Krkonoších jsou zavřené po rozhodnutí státních orgánů.
Stát zavřel Richtrovy boudy. Rekordní návštěvnost versus porušování zákonů