Uskuteční se v úterý na náměstí Republiky před společenským centrem UFFO. Užijete si odpoledne, během něhož si zasoutěžíte, ulovíte světlo a k tomu se dozvíte řadu zajímavých informací. Jakých? Třeba o Společenském centru Trutnovska – UFFO, o nové lanovce na Sněžku, rozhledně na Hnědém vrchu v Peci pod Sněžkou anebo o Františkánském klášteru v Hostinném.

A co mají všechny tyto stavby společného? Mohly změnit svou tvář díky evropským penězům. Regionální operační program ROP Severovýchod, který letos uzavírá svou hlavní kapitolu, pomohl za dobu své existence zrealizovat na sedm stovek projektů za 18 miliard korun. Připomeňme, že v okrese Trutnov bylo podpořeno z ROP Severovýchod 55 projektů za více než 1,7 miliardy korun.

Přímo ve městě Trutnov se jedná o 6 projektů realizovaných městem, krajem či dalšími společnostmi a spolky za více než 353 milionů korun. Se zajímavými konkrétními projekty se blíže seznámíte během zábavného úterního odpoledne. Určitě je znáte a využíváte. Který z nich je podle vás ten NEJ? Vy sami rozhodněte a posuňte jej svými hlasy do velkého finále.

Navíc budete moci vyhrát zajímavé ceny. A to hned dvakrát. Nejprve přímo na místě a poté, když se zúčastníte velkého finálového hlasování na webu www.hvezdyseverovychodu.cz. Ve hře je herní konzole, stan pro celou rodinu, koloběžka anebo voděodolná kamera.