Královéhradecký kraj vybral vítězné sdružení v tendru. „Kraj stavební práce na novém objektu trutnovské nemocnice loni v létě pozastavil, protože nesouhlasil se zvýšením ceny ze strany tehdejšího dodavatele. Výsledkem nové veřejné soutěže je nová smlouva, která doufám předejde dalším dohadům o ceně. V současné chvíli je provedeno založení nového objektu a vystavěna konstrukce prvního nadzemního podlaží včetně stropu. Připravena je také kanalizace a rozvody elektřiny pod objektem. Zahájení stavebních prací předpokládáme v březnu,“ vysvětlil první náměstek hejtmana pro investice, IT a inovace Pavel Bulíček.

Vizualizace parkovacího domu, který vznikne v areálu trutnovské nemocnice podle projektu architektů brněnského studia Atelier 99.
Trutnov bude mít první parkovací dům. Známe novou vizualizaci, cenu i termíny

V nové železobetonové budově se bude nacházet sál pro odběry krve a plazmy, laboratoře, navazující sklady a infuzní ambulance, místnosti pro vodoléčbu, fyzioterapii či elektroterapii. Stavební práce se dotknou také provozně technického objektu (pavilon E), který čeká nástavba a rekonstrukce a další úpravy včetně nových rozvodů.

Krajská investice do dostavby objektu laboratoří a hematologie by měla dosáhnout přibližně 141 milionů korun bez DPH a nástavba provozně-technických prostor zhruba 28 milionů korun bez DPH. Celkem kraj za stavební práce zaplatí 169 milionů korun bez DPH. Náklady kompletně hradí kraj z prostředků fondu rozvoje a reprodukce.

V Oblastní nemocnici Trutnov začala stavba nového pavilonu klinické biochemie.
V nemocnici začala stavba nového pavilonu, vylepšení čeká stravovací provoz

„Ve všech krajských nemocnicích se snažíme o vytvoření komfortu pro klienty i moderního pracovního prostředí pro personál. Klienti trutnovské nemocnice se v nových prostorách dočkají mimo jiné deseti stanovišť na odběrovém sále, terapeutického pokoje pro příjem infuzí, masážních van, dvou cvičeben se závěsným rehabilitačním systémem nebo terapeutického laseru,“ uvedl Zdeněk Fink, radní odpovědný za oblast zdravotnictví.

V trutnovské nemocnici kraj v roce 2020 dokončil první etapu investice, kdy rekonstrukcí prošel pavilon oddělení lékařské mikrobiologie a imunologie. Ve druhé etapě zahájil demolici pavilonů B a C, na jejichž místě nový objekt vzniká.